AUTO-IMPEX, spol. s r. o.

Vlčie hrdlo 68
821 07  Bratislava    

Tel.: 02/40 257 100
Fax: 02/40 257 101
auto-impex@auto-impex.sk

www.auto-impex.sk

 

Aktuality

IKONA SA NAĎALEJ VYVÍJA: NA AUTOSALÓNE V ŽENEVE SA PREDSTAVUJE NOVÝ FIAT 500 COLLEZIONE

  • Počas autosalónu v Ženeve značka Fiat predstaví novú špeciálnu sériu venovanú modelu Fiat 500. Táto špeciálna edícia svojou úchvatnou dvojtónovou karosériou Primavera oslavuje nadčasový štýl a dizajn modelu 500, rovnako ako jeho ikonický status a vždy módnu osobitosť.
  • Model 500 Collezione sa vyznačuje exkluzívnymi kombináciami farieb a materiálov, jemným dielenským spracovaním a sviežim a dômyselným duchom. Privítajte teplé počasie kabrioletom v rýdzom štýle 500.
  • Fiat 500 Collezione, ktorý bude k dispozícii vo verzii hatchback aj kabriolet, sa môže pochváliť skutočne exkluzívnym štýlom s 16palcovými zliatinovými kolesami, radom chrómovaných detailov, exkluzívnou dvojtónovou karosériou a špeciálnym logom.
  • Od roku 1957 bolo predaných vyše šesť miliónov vozidiel Fiat 500, z toho dva milióny v posledných desiatich rokoch. Dnes je Fiat 500 globálnou ikonou generujúcou 80 percent predajov mimo Taliansko.
  • Fiat 500 je lídrom segmentu A a opäť potvrdzuje svoje dominantné postavenie na európskom trhu, kde sa v 16 krajinách umiestňuje v prvej trojici najpredávanejších modelov segmentu.


V prestížnom prostredí medzinárodného autosalónu v Ženeve sa v žiari reflektorov predstaví nová špeciálna séria Fiat 500 Collezione, ktorá je ďalšou poctou ikone značky Fiat prichádzajúcou po limitovaných edíciách určených k oslave 60. výročia. Model 500 Collezione je päťstovkou vo všetkých ohľadoch, pretože svojím jedinečným štýlom a nezameniteľným nadčasovým dizajnom zdôrazňuje všetky vlastnosti jednej z najznámejších talianskych ikon.

Fiat 500 Collezione je poctou nadčasovému štýlu a dizajnu modelu 500, jeho ikonickému postaveniu a vždy módnej osobitosti. Novinka zahajuje jar v rýdzom štýle 500, teda so sviežim a dômyselným duchom, ktorý vyžaruje jemné dielenské spracovanie a exkluzívne kombinácie farieb a materiálov.

Vozidlo bude k dispozícii vo verzii hatchback, a ešte exkluzívnejšom prevedení kabriolet, a jeho štylistické detaily odrážajú moderné poňatie predchodcu vrátane nezameniteľných štylistických prvkov, akými sú špecifické chrómované doplnky na prednom nárazníku, kapote a krytoch zrkadiel. Štandardom sú 16palcové zliatinové kolesá, avšak zoznam voliteľnej výbavy ponúka nespočetné možnosti personalizácie, vrátane novej dvojtónovej karosérie Primavera (biela a sivá), dvojtónovej kombinácia Acquamarina (biela a zelená) a slonovinového prevedenia Taormina, ako alternatívy k bielemu odtieňu Gelato a modrému odtieňu Blu Dipinto di Blu. Eleganciu vozidla zdôrazňuje aj chrómovaný nápis Collezione na zadných výklopných dverách v typickom talianskom fonte písma a sivo-bielo-sivá linka u jednotónových aj dvojtónových prevedení karosérie.

Interiér je rovnako zdržanlivý i elegantný a ponúka originálne možnosti. Prístrojový panel je vyvedený vo farbe zodpovedajúcej spracovaniu karosérie: biely v prípade dvojtónovej verzie Primavera a zelený u prevedenia Acquamarina. Dvojfarebným spracovaním sa vyznačujú aj sedadlá, ktoré majú sivý pruhovaný základ s hornou časťou v slonovinovom odtieni a s logom 500 v úrovni ramien. Logo Collezione sa nachádza aj v interiéri, konkrétne na koberčekoch. Nový Fiat 500 Collezione ponúka to najlepšie z hľadiska konektivity a technológií: voliteľne je k dispozícii infotelematický systém Uconnect 7" HD LIVE, ktorý zahŕňa funkcie Apple CarPlayTM a Android AutoTM, a zabudnúť nesmieme ani na voliteľnú vstavanú navigáciu TomTom, 7palcový displej medzi kontrolnými ukazovateľmi, ktorý je najväčší vo svojej triede, a audio systém Beats, ktorý oslní všetkých milovníkov hudby. Zaujímavá je tiež ponuka motorizácií, ktorá zahŕňa zážihové, dieselové aj dvojpalivové motory spaľujúce benzín a LPG s výkonovým rozpätím od 69 do 105 k. Voliť je možné tiež robotizovanú prevodovkou Dualogic s pádlami radenia pod volantom. Vozidlo vystavené v expozícii značky Fiat je vybavené motorom 1.2 s výkonom 69 k.

Rozhodne to nie je prvýkrát, čo sa ikona značky Fiat predstavuje verejnosti v odlišnej a exkluzívnej verzii, pričom súčasne zostáva verná sama sebe. V skutočnosti je to jedno z tajomstiev, ktoré stojí za jej úspechom aj večnou mladosťou. Jej dizajn inšpiroval predstavivosť mnohých umelcov a módnych návrhárov, ktorí jej dodali elegantné, exkluzívne alebo športové interpretácie, či už v podobe pripomienkových verzií alebo jednoducho dokazujúce, že milované a vzrušujúce vozidlo môže disponovať mnohými rôznymi kreatívnymi podobami.

Z mnohých špeciálnych sérií zaslúži zmienku verzia 500 by Diesel, prvá z dlhého zoznamu edícií, ktorá vznikla presne pred desiatimi rokmi, ďalej 500C by Gucci v roku 2011, 500 Riva v roku 2016 a nedávno 500 60th a Anniversario oslavujúce šesťdesiate výročie ikony značky Fiat . S pomocou týchto verzií Fiat 500 doslova pretvoril tradičné pravidlá trhu a dokázal, že aj malé vozidlo sa môže vyjadriť mnohými rôznymi spôsobmi, pričom všetky slávili neobyčajný úspech. Nie je dielom náhody, že sa pre túto štvorkolesovú legendu v posledných desiatich rokoch rozhodlo už viac ako dva milióny vodičov. Tento úspech však nie je len taliansky, ale predovšetkým medzinárodný, pretože v súčasnej dobe mieri k zahraničným zákazníkom až 80 percent vozidiel Fiat 500. V januári 2018 táto ikona značky Fiat viedla rebríček predajov na ôsmich trhoch a na ďalších ôsmich sa umiestnila v prvej trojici najobľúbenejších modelov. Nadväzuje tak na úspech z roku 2017, kedy model 500 viedol predajné tabuľky v ôsmich krajinách vrátane Veľkej Británie a Španielska a v ďalších siedmich krajinách sa umiestnil v prvej trojici, vrátane Talianska a Francúzska.

 

Turín, 5. marca 2018